Trening funkcjonalny


trener personalny w poznaniu trening funkcjonalny

Ćwiczyć może każdy – najważniejsze jest jednak dobranie odpowiedniego rodzaju treningu, aby ten okazał się najbardziej efektywny i pozwolił na osiągniecie zamierzonych efektów. Taki trening indywidualny czeka na ciebie również z nami – nasi specjaliści zawsze są gotowi do pomocy!

Specjalizuję się w treningach funkcjonalnych – jako trener personalny mogę przygotować dla ciebie taki zestaw ćwiczeń, który będzie skoncentrowany na twoich możliwościach i potrzebach, dlatego też razem ze mną możesz uzyskać te rezultaty, na których najbardziej ci zależy. Gdy chcesz otrzymać trening indywidualny szyty na miarę, moja oferta przeznaczona jest właśnie dla Ciebie.

 

Czym jest trening funkcjonalny?


Trening funkcjonalny bazuje na wzorcach jakie wykonują dane grupy mięśniowe. W dzisiejszych czasach prawdziwą plagą jest siedzący tryb życia, który sieje spustoszenie w funkcjonowaniu naszego ciała. Trening funkcjonalny pomaga nam na nowo „zoptymalizować” działanie organizmu i przeciwdziałać negatywnym skutkom sedenteryjnego trybu życia.

Tylko z pozoru taki trening wydaje się prosty. Chociaż ruchy nie są skomplikowane, jednak trzeba pamiętać o tym, że taki trening wymaga odpowiedniego tempa. Odbywa się on również z wykorzystaniem dodatkowych akcesoriów, na przykład mogą być to piłki lekarskie, sztangielki, taśmy, stepy i inne. W ten sposób trening indywidualny tego rodzaju jest jeszcze bardziej zróżnicowany i angażuje różne partie ciała.

Główne zalety treningu funkcjonalnego

  • wzmacnia całe ciało, ale nie powoduje nadmiernej, widzialnej rozbudowy mięśni
  • koncentruje się również na mięśniach głębokich, które odpowiadają za prawidłową postawę i zmniejszają dolegliwości bólowe pleców
  • obniża ryzyko urazów stawów, także podczas codziennych czynności
  • poprawia koordynację i pozwala na uzyskanie większej gibkości ciała
  • zwiększa ogólną wydolność organizmu

 

Spróbuj tego rodzaju treningu – jako trener personalny przygotuje dla ciebie specjalny zestaw ćwiczeń, który będzie odpowiadał twoim potrzebom i zachęci cię również do podjęcia aktywności ruchowej. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!